Знайомтеся – тарілка здорового харчування.

Як прищепити звички правильного харчування дітей, що включити в дитяче меню?

      Харчування дітей - одна з найбільш обговорюваних і актуальних тем для батьків. Як прищепити звички правильного харчування дітей, що включити в дитяче меню?         

        Намагайтесь, щоб Ваші діти споживали корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові, фрукти та ягоди, цільні злаки, рибу, м’ясо, яйця, корисні жири, молочні та кисломолочні продукти.

Овочі та бобові.

         Найкраще додавати їх до кожного прийому їжі — цілий овоч чи кілька ложок салату до страви. Бажано, щоб вони становили приблизно від чверті до третини від вашого раціону. Це не стосується картоплі, адже вона крохмалиста, містить мало клітковини і багато калорій. Їжте капусту, огірки, листя салату та іншу зелень, цибулю, гарбуз, моркву, перець, помідор, редьку та інші овочі. Прагніть вживати одну порцію бобових на добу — квасолю, горох, червону сочевицю чи нут.

Фрукти та ягоди.

      Щодня дітям необхідно вживати свіжф фрукти та якоди. Стигле яблуко — чудовий варіант перекусу і майже половина мінімальної норми. Також корисні груші, апельсини, банани, виноград, абрикоси, сливи, вишні, персики, полуниця, суниця, малина, смородина, порічка, ожина, чорниця та інші фрукти і ягоди.

Цільні злаки та горіхи.

       Надавайте перевагу цільнозерновим продуктам. Це вівсяна, гречана та пшенична каші, нешліфований рис, а також макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб та хлібці. Випічки з білого борошна краще дітям вживати менше, особливо якщо в ній багато солі та цукру. А ось щодня одна - дві столові ложки різноманітних несолоних і несолодких горіхів – дуже корисно! Найбільша харчова цінність у волоських горіхах.

Молочні та кисломолочні продукти.

       Намагайтесь включати в меню дітей молочні продукти 2-3 рази на день. Наприклад, молоко, йогурт, кефір, твердий та кисломолочний сир, сметану. Кальцій, який міститься в них, засвоюється організмом найкраще. Бажано обирати продукти без цукру та з низькою та помірною жирністю. Споживання вершкового масла слід обмежити.

Риба, яйця, м’ясо.

       Здорове харчування передбачає переважне споживання м’яса птиці, телятини та кролятини. Пам’ятайте, біле м’ясо корисніше, ніж червоне. Також 2-3 рази на тиждень бажано їсти рибні страви, хоч одну з них — з морської риби. Хороший вибір — це судак, короп, минтай, хек, лосось, несолоний оселедець та інші. Щодня варто готувати дітям страви з яєць.

Корисні олії та жири.

        Корисні жири містяться у соняшниковій, оливковій, рапсовій, лляній та кукурудзяній оліях. Надзвичайно корисним є риб’ячий жир, тому слід прагнути, щоб діти регулярно споживали жирну морську рибу.

          Шановні батьки, ви несете відповідальність за харчування дитини, і від вас залежать її звички здорового способу життя як зараз і в майбутньому!